Dış Mekan Temizliği Sağlıklı Çevre

İnsanların hepsi sağlıklı bir çevrede yaşamak ister. Herkes bunu hak ettiğini düşünse de doğaya çöp bırakmaktan geri durmamakta, bazen de bunu çevrede çöp kovası olmadığı bahanesine dayandırmaktadır. Yapılan araştırmalara göre insanlar 30 metreden fazla aralıklı olan çöp kovalarını görünce çöplerini yere atmaktadır. Dış mekan çöp kovaları neredeyse her noktaya en fazla 30 metre ara ile yerleştirilmelidir. Aynı durum ofis içerisinde de geçerlidir. Çöp kovaları hemen her odada kullanılmalıdır ki kişilerin ortama çöp bırakmasının önüne geçilsin. Bu noktada iç mekan çöp kovaları bulunduğu ortama uyması adına aynı zamanda dekoratif de olmalıdır. Bu sayede mobilya bütünlüğü de sağlanmış olacaktır.

Makam Odalarında Gerekli Olan Mobilyalar

Makam odaları bir kurumun en üst düzey yöneticisinin bulunduğu odadır. Bu odaların bazı eşyaları ortak olmakta kişinin bulunduğu mevki temsil etmektedir. Örneğin bir yöneticinin masasının arkasında yer alan Makam arkalıkları her makam odasının vazgeçilmezi olmaktadır. Arkalıklar genellikle üzerinde Atatürk resmi ile birlikte kullanılır. Aynı şekilde makam masasının da üzerinde bir de sümen takımı modellerinden odaya uygun olan tercih edilmelidir. Makam odalarında çöpün açıkta olması çok kötü bir görüntü anlamına gelir. Bunun yerine çöp kutularını masa altında gizlemek mantıklı bir çözüm olacaktır. Aynı zamanda pedallı çöp kovaları sayesinde çöpe dokunmadan da çöplerin atılması mümkün olacaktır. Özellikle ofislerde masa altı çöp kovası kullanımlarında pedallı modeller hem en çok tercih edilen hem de en kullanışlı olanlardır.

Ofislerde Diğer Mobilyalar

Ofis kurulurken vazgeçilmez olan mobilya masa olmaktadır. Masa seçimi yapılan yerlerde daha sonra diğer ürünler seçilmeye başlanır. her şeyden önce seçimler ofisin oda kullanımına uygun seçilmeli, mobilyaların türleri de birbiri ile uyumlu olmalıdır. Çalışılan ofis için giyilen kıyafetlerin klasik olması da askılıkların bulunmasını zorunlu kılar. Ayaklı askılıklar mont ve diğer ürün kullanımı için

Ara