HOME OFİS

Evinizi Ofisinize Çevirelim – HOME OFİS

Pandemi ile birlikte hayatımıza giren Home Ofis çalışma sistemine alışıyoruz. Fakat evde çalışmak, ofiste çalışmaktan çok daha farklı bir enerji gerektirir. 
Evden çalışanlar, ofis ortamının verdiği alışkanlıkla belirli bir zaman sonra, evde çalışma odası belirlemek isterler.

Yeni Trend : Home Ofis Çalışma

İnternet aracılığıyla çalışma ağının genişlemesi ve alışveriş alışkanlıklarının e-ticaret sitlerine kayması ile beraber çalışanlar işlerini devam ettirebilmek maksadıyla bir ofis ortamı yaratmak isterler.

Ofis çalışmanızı, yaşam alanınıza entegre edecek home ofis çalışma sistemi tam da burada ortaya çıkar.

Fakat günümüzdeki ev büyüklüklerini düşündüğümüzde, ofislerimizi evimize taşımamız sandığımız kadar kolay olmayabilir.

Bu noktada evimizin gerek tasarımı, gerek renkleri ile bütünlük sağlayacak home ofis çalışma ortamları yaratılması ve buna uygun ofis mobilyaları tercih edilmesi gerekmektedir.

Home Ofis Çalışma Ortamı Nasıl Olmalı

Teknoloji durmaksızın ilerleyen bir gerçek. İnsanlık da tarih boyunca, gelişimden ayrı kalmayarak, kendini bu sürece göre şekillendirmiştir. Çalışanlar, işlerini artık zaman mekan fark etmeden, internet üzerinden gerçekleştirebilmektedir.

Çalışma şeklinizi home ofis olarak belirlediyseniz, öncelikle aitlik duygunuzu tatmin edebilmek adına, uzun vadede çalışma sağlayabileceğiniz bir alan yaratmanız gerekmektedir.

Bu noktada kullanılacak ofis mobilyaları, evinizin yapısına da uygun ofis çalışma masaları, ofis sandalyeleri arasından, minimalist ve yine evinizin dokusuna uygun tonlarda renkler seçilerek oluşturulmalıdır.

Ev Rahatlığında Fakat Ofisinizde Gibi Hissetmeniz İçin Öneriyoruz

Seçilecek mobilyalar için önerimiz, uzun çalışma saatleri düşünülerek, ergonomik, vücut yapısına göre şekil alabilen ve destekleyici özellikli ofis çalışma sandalyelerinin seçilmesidir. Fileli çalışma koltukları, ayarlanabilir kolçak, ayarlanabilir bel desteği ve ayarlanabilir başlık özellikleri ile uzun süre oturuma uygun ve soft ürünlerdir. İlaveten file tasarımı sayesinde, hava geçişi sağlayarak, terlemeyi azaltır, esneklik sağlar.

Açık tonlarda seçilecek mobilyalar, evinizin tasarımına göre masif, melamin yonga levha ya da mdf’den imal edilen, bambu tonlarında seçilmesi uygun olacaktır.

Zarif metal ayaklar ile desteklenmesi, oturum genişliğinizi daraltmayacağı gibi, masaların bulunacağı alanın da kalabalıklaşmamasını sağlayacaktır.

Bunun yanında, home ofis çalışma ortamlarında en önemli şey, dosya ya da evraklarınız için bir depolama alanı yaratmaktır. Masanıza entegre edilmiş bir açık raflı üst dolap, ya da masa yanında kullanılabilecek bir tamamlayıcı dolap, home ofis alanınızdaki depolama sorununuzu da ortadan kaldırır.

Home Ofis’te Aksesuar ve Tamamlayıcı Ürünler

Son olarak minik aksesuarlar, örneğin satranç takımları, daktilo prototipleri, mini gramofonlar, özel tasarım aydınlatmalar, depolama alanınızda kullanacağınız, nötr tonlarda kutular, bambu tonlardaki alanlarınızla uyum içerisinde bir bütünlük sağlayacağı gibi, home ofis alanınızda bir çalışma ofisi havası verecektir.

Home ofis alanlarınızın yaratılması, uygun çalışma masası ve çalışma sandalyeleri ile tasarımlarınızın oluşturulması için, Portakal Ahşap olarak, uzman kadromuzla sizlere ofis ve ev mobilyaları ihtiyaçlarınız için yardımcı olmaya hazırız.


Sağlıklı günler…

STEFO SEYİSOĞLU

Proje ve Satış Müdürü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir