Kafe Ve Restaurant Uygulamalarında Modern Çözümler

Yiyecek içecek sektörünün nihai kullanıcı ile bire bir temas halinde olan unsurları kafe ve restaurant hizmetinde damak tadına hitap edebilmenin yanı sıra göz zevkine hitap etmek de son derece önemlidir. Bu konuda yiyeceklerin sunumunun yanı sıra mekan dekorasyonu da son derece önemli olmaktadır. Hizmet işletmelerinde, mekanın sıcaklığı ve müşterilere hitap edebilmesi son derece önemli bir konudur. Bu nedenle mekanların tasarlanmasında müşterilerin işletmede bulundukları süre içerisinde rahat etmeleri, evdeki konforu yakalamaları son derece önemli olmaktadır.

Koltuk ve Sandalyeler Konsepte Uygun Olarak Seçilmelidir

Konfor ve rahatlık denildiğinde akıllara ilk olarak oturma grupları ve koltuklar gelmektedir. Bu konuda piyasada son derece farklı modellere rastlamak mümkündür. Bu nedenle hata yapmamak için iyi bir araştırmacı olmak gerekir. Burada en çok dikkat edilmesi gereken konuların başında, seçilecek koltuk ve oturma gruplarının mekana uygun olması, leke tutmaması, kolay tutuşmaması gibi pek çok kriterin devreye girdiğini de belirtmemiz gerekir.  Yeni açılacak bir işletmede kafeterya koltuklarının yanı sıra, ahşap sandalyeler, metal sandalyeler, plastik sandalyeler, ve aluminyum sandalyeler seçilirken konforun yanı sıra güvenlik kriterleri de dikkate alınmalıdır. Bunların dışında elbette her kafe ve ya restauranın kendine has bir konsepti bulunmalı ve koltuk sandalye seçimlerinde bu konsepte uygun adımlar atılmalıdır. Örneğin sıcak bir ortam oluşturmak için ahşap sandalye tercih edilebilirken, ortamın canlılığını koruyabilmesi için bu defa daha modern ve canlı renklerde sandalye modelleri daha doğru bir adım olacaktır. Ucuz sandalye tercihi ise işletmeyi ekonomik anlamda rahatlatan bir çözüm olurken doğru seçilmediğinde pek çok soruna yol açacak riskler de taşıyacaktır.

Masaların Oturma Gruplarının Parçası Olduğu Unutulmamalıdır         

Masalar, yeme içme noktalarının olmazsa olmazıdır. Genel olarak toplantı ve davetler için tercih edilen Banket Masalar ve bistro masalar da tüm konsepte uyum sağlayacak modernlikte masalar olmaktadır. Masa grubunda ve dış mekanlarda verzalit ürünler son derece kalıcı ve modern çözümler olarak dikkat çekmektedir. Bu konuda yapılan bistro masa fiyatları araştırmalarının seçimlerde büyük etkisi olacağı akıldan çıkarılmamalıdır. İşletme olarak hedeflenen, gelen müşterinin uzun süre kalması ve bu arada belki bir çay işe başlayan sürecin yemeklere dönmesi ise, damak tadına önem veren, konforlu bir ortam oluşturulmuş, mekanlar olmasına azami dikkat gösterilmelidir.

Ara