Ofis çalışma Masası önerileri

Ofis Çalışma Masası Önerileri

Ofisler insanların neredeyse tüm gününü içinde geçirdiği bir çalışma alanıdır. Bu yüzden ofis çalışma masası önerileri nasıl olmalıdır bunun cevabını vermeye çalışacağız. Genellikle birkaç kişi ile çalışılan ortamda en önemli şey ferahlık ve çalışmaya müsait bir ortam yaratmaktır. Bu nedenle ofisin mobilyaları da bu nedenle önemlidir. Ofise mobilya seçiminde öncelikle seçilen ürünlerin ofiste çok büyük yer kaplamaması gerekir. Renk ve model ise daha sonraki aşamalardır. En temel mobilya olan çalışma masası ise ofiste yapılacak olan iş türüne göre seçilmelidir. Örneğin çizim için bir çalışma masası alınması masanın daha büyük ve geniş olması gerektiğinin sinyali olmaktadır. Böyle bir ofiste küçük ve dekoratif masa seçimi çok da önemli değildir. Önemli olan istenen işlemin o masa ile yapılabilmesidir.

Ofis Masaların İçin Doğru Seçim

Ofis çalışma masası önerileri kadar buna uygun sandalyede alınması gerekiyor ve ofisler için alınan masalar ofisin amacına uygun olmalıdır. Eğer yalnızca kişinin bilgisayarı çalışma için yeterliyse bu noktada ofise yalnızca modeli göz önünde tutularak bir masa alınabilir. Ama çalışmanın yapılacağı yer direk olarak masa üzeriyle seçilen masanın işlevsel olması önemli olur. Masa seçiminden sonra bir de sandalye ile o masayı tamamlamak gereklidir. Çalışma masası sandalyesi seçilirken masanın büyüklüğüne, yüksekliğine ve boyuna bakılır. Masanın ebatları sandalye ile uyuşmalıdır, bunu sağlamak için genellikle büyüyüp küçülen ve tekerlikli sandalye tercih edilir. Bu sandalyeler hemen her masaya uyum sağlarken kişinin de rahat etmesini sağlayacaktır. Bu sandalyelerin çalışma esnasında da sizi yormayacağı açık olduğundan en çok önerilen sandalyeler olarak bilinir.

Ofislere Uygun Koltuk Seçimi

Ofis mobilyaları tamamlanırken seçilen koltukların ofis içerisindeki havaya direk etki edeceği bilinmelidir. Eskiden daha çok deri detaylı seçilen koltuklar şimdilerde kumaş ağırlıklı tercih edilir. Aynı zamanda koltukların geniş olması da ofislerde çok tercih edilmez. Ofis koltuk modelleri daha çok açık renkli, çok fazla yer kaplamayan ve sade modellerden hazırlanmaktadır. Bunun nedeni ofise iş için gelen kişilerin koltuklarda rahat ederken koltuklara gereksiz yere çok dikkat etmesinin önüne geçmektir. Ayrıca ofisin ferah olması için de alınan koltukların boyut olarak küçük seçilmesi gerekir.

This Post Has One Comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara